Польща припиняє вантажне сполучення з Білоруссю в пункті “Кузниця”

Польща припиняє вантажне сполучення з Білоруссю в пункті "Кузниця"

Фото Reuters

Польська влада на тлі прикордонної міграційної кризи повідомила Білорусі про призупинення з 21 листопада вантажного сполучення в залізничному пункті пропуску “Кузниця Білостокська” (з білоруського боку – “Брузги”).

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Держприкордонкомітет Республіки Білорусь отримав офіційного листа від польської сторони щодо її наміру призупинити з 21 листопада вантажне сполучення в залізничному пункті пропуску “Кузниця”, – йдеться у повідомленні Держприкордонкомітету (ДПК) Білорусі.

Зазначається, що у зв’язку з цим Держприкордонкомітет “скерував відповідь із роз’ясненням поточної ситуації поблизу автодорожнього пункту пропуску Брузги (з польського боку – “Кузниця Білостоцька”), а також поінформував про заходи, що вживаються для врегулювання ситуації, та відсутність загрози для співробітників польських служб”.

Білоруська сторона також повідомила про готовність поновити роботу автодорожнього пункту пропуску “Брузги”, зазначають у ДПК.

Вранці 9 листопада польська сторона зупинила оформлення осіб і транспортних засобів, що прямують через держкордон в автодорожньому пункті пропуску “Кузниця Білостокська”. Білоруська сторона наголошувала, що “об’єктивних причин для ухвалення такого рішення білоруська сторона не бачить”.

Протягом декількох тижнів на білорусько-польському кордоні перебувають декілька тисяч мігрантів, які мають намір перетнути кордон і потрапити на територію Євросоюзу. Раніше мігранти робили неодноразові спроби силового прориву кордону. Основне скупчення мігрантів спостерігається поблизу КПП “Брузги-Кузниця”. Мінськ та Варшава звинувачують один одного у створенні міграційної кризи.

Мігранти на кордоні БілорусіЄвропаЄС
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.