Україна має намір приєднатися до ініціативи щодо скорочення світових викидів метану

Україна має намір приєднатися до ініціативи щодо скорочення світових викидів метану

Фото: Reuters

Україна планує приєднатися до реалізації ініціативи ЄС і США “Глобальне зобов’язання щодо метану” зі скорочення світових викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком на Конференції ООН з клімату, яка розпочнеться в британському Глазго 31 Жовтня.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський в ексклюзивному інтерв’ю порталу Green Deal.

“Йдеться про скорочення викидів під час видобутку і транспортування”, – уточнив Абрамовський.

Він зазначив, що в межах цієї ініціативи передбачено заходи з фінансування, й Україна може скористатися відповідними фінансовими механізмами для досягнення поставленої мети.

Як повідомлялося, 18 вересня ЄС та США оголосили про запуск у листопаді на кліматичному саміті в Глазго спільної ініціативи зі скорочення викидів метану на планеті.

Єврокомісія зазначає, що підтримка ініціативи передбачає “прихильність колективній меті зі скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% порівняно з рівнем 2020 року. Також це означає перехід до використання “найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану” з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.

Зазначається, що виконання таких зобов’язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.

Єврокомісія нагадує: метан при потраплянні в атмосферу зумовлює парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить “майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи”.

ЕкологіяПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.