У Києві заказнику Протасів Яр присвоїли імʼя Романа Ратушного
23 листопада, 21:48 Поділитися:

Київська міська рада проголосувала за присвоєння заказнику Протасів Яр імені активіста, розвідника 93-ї окремої механізованої бригади Холодний яр Романа Ратушного, який загинув на фронті у червні 2022 року.
Про це повідомила громадська організація Захистимо Протасів Яр у четвер, 23 листопада.
За відповідне рішення проголосували 76 депутатів міської ради.
«Будемо боротись далі за те, щоб Протасів Яр ще довго нагадував наступним поколінням киян про Романа», — написали у громадській організації.
Відео дня
Читайте також:
- Протасів Яр та «Справа Казимира Малевича». Що відомо про 24-річного активіста Романа Ратушного, який загинув під Ізюмом
- «Удар під дих цілому поколінню». Друзі згадують розвідника ЗСУ та київського активіста Романа Ратушного, який загинув під Ізюмом
За словами активістів, попереду ще вирішення спорів про статус Протасового Яру як заказника.
Роман Ратушний загинув 9 червня 2022 року під Ізюмом. Заснована ним ГО Захистимо Протасів Яр продовжила свою діяльність і вже після його загибелі домоглася ухвалення міською владою рішення про створення ландшафтного заказника на обох схилах Протасового Яру.
Метою ініціативи Ратушного було збереження зеленої зони в центрі Києва у Протасовому Яру, на місці якої дніпровський забудовник ТОВ Дайтона груп хотів побудувати три багатоповерхівки.
Після смерті активіста вулицю Волгоградську неподалік Протасового Яру в Солом’янському районі Києва перейменували на його честь.



Новий випуск журналу NV вже у продажу
Великі держави не виграють війни з
національно-визвольними рухами
Сергій Плохій, історик, професор Гарварду
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу
Ми, українці, така, трохи розхристана
громада вільних людей. Ми не дуже багато жили,
і ми далеко не зразок для наслідування,
але у нас шанується людська гідність
Антон Дробович, директор Українського інституту
національної пам’яті, а нині солдат ЗСУ
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут
Редактор: Христина Піцуряк
Теги: Київрада Протасів Яр Війна Росії проти України Роман Ратушний
Читати далі
Источник