Зеленський і прем’єр Словенії підписали Декларацію про підтримку європерспективи України

Зеленський і прем'єр Словенії підписали Декларацію про підтримку європерспективи України

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи України, яка визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Словенією в межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства у Європейському Союзі.

Про це повідомляється на сайті ОП.

підписання відбулося в рамках участі Зеленського у саміті Східного партнерства. Спільна Декларація констатує, що, відповідно до ст.49 Договору про ЄС, Україна, як і будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, закріплені у ст.2 Договору, і зобов’язується їм слідувати, може подати заявку на членство в Євросоюзі у разі дотримання всіх умов та зобов’язань.

У документі підтверджується значний прогрес, досягнутий Україною у контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також налаштованість на продовження реформ. При цьому Словенія підтримуватиме відповідні зусилля України, зокрема щодо подальшого реформування у напрямі децентралізації. З підписанням спільної декларації на рівні Зеленського та Янші зафіксовано підтримку словенською стороною європейської перспективи України.

Співрозмовники відзначили позитивну динаміку двостороннього товарообігу та обговорили перспективні інвестиційні проекти в Україні та Словенії.

Політика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.