Україна вимагає в РФ інформацію про точні райони і дати завершення навчань

Україна вимагає в РФ інформацію про точні райони і дати завершення навчань

Фото Reuters

Україна зажадала від Росії роз’яснення щодо військової діяльності біля кордонів країни і в тимчасово окупованому Криму.

У Кремля є 48 годин, щоб надати відповідь на запит, повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби в Twitter.

“Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом III Віденського документа, і звернулися в Російську Федерацію із запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності в районах, прилеглих до території України і в тимчасово окупованому Криму”, – написав міністр.

Він також додав, що Росія повинна надати точні райони проведення навчань, а також дати їхнього завершення.

“Згідно з положеннями Віденського документа, РФ має надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань; також типи озброєнь і військової техніки, що беруть участь в ній”, – заявив Кулеба.

Міністр підкреслив, що якщо Росія відмовиться або надасть недостатньо інформації, Україна ініціює позачергову зустріч країн-учасниць ОБСЄ.

“Росія має 48 годин на відповідь. У разі її відсутності або надання недостатньої, або неналежної інформації, Україна звернеться до РФ та інших держав-учасниць Віденського документа про скликання надзвичайної зустрічі, на якій РФ повинна буде надати роз’яснення”, – додав Кулеба.

Він також заявив, що Україна продовжить використовувати всі дипломатичні можливості для забезпечення безпеки країни.

Інтервенція РосіїВійнаПолітикаРосія
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.