У WADA розповіли, які наслідки чекають на Україну через маніпулювання з допінгом

У WADA розповіли, які наслідки чекають на Україну через маніпулювання з допінгом

Фото: Reuters

Національний антидопінговий центр України звинувачують у маніпуляції з допінг-пробами спортсменів.

Президент Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) поляк Вітольд Банька прокоментував звинувачення Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ). За його словами, Україні запропонують виправити ситуацію, яку WADA розслідувало з 2019 року в рамках спецоперації «Геркулес», передає Укрінформ.

«Звіт лежить на моєму столі. Він показав серйозне порушення правил (з боку Національного антидопінгового центру України) з 2012 року. Можливо, якби агентство дотримувалося правил, низка спортсменів зі збірної України пропустила б Олімпійські ігри через відсутність необхідної кількості тестів.

WADA чекає на рекомендації нашого Комітету щодо відповідності, остаточне рішення ухвалить виконавчий комітет. Україні запропонують коригувальні заходи. У разі, якщо вони не реалізовуватимуться, українське агентство чекають серйозні наслідки», – заявив Банька.

Як повідомлялося, НАДЦУ звинувачують у тому, що організація завчасно попереджала спортсменів про допінг-тестування у позазмагальний період. Після появи звіту, поданого WADA, директор НАДЦУ Іван Курліщук подав у відставку.

СитуаціяСпорт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.