Керівництво антидопінгового центру України йде у відставку через виявлені порушення міжнародного стандарту тестування

Керівництво антидопінгового центру України йде у відставку через виявлені порушення міжнародного стандарту тестування

Фото: Reuters

Директор Національного антидопінгового центру України (НАДЦ) Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек подали у відставку після оприлюднення звіту Всесвітнього антидопінгового агентства про виявлені порушення.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це повідомила пресслужба Міністерства молоді та спорту України.

“Національний антидопінговий центр України (НАДЦ) порушив міжнародний стандарт тестування. Тому вже сьогодні директор НАДЦ Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек подали у відставку. Міністерство заявляє, що ми займаємо чітку позицію у боротьбі з допінгом і нікому не дозволимо порушувати антидопінгові правила. Реакція на порушення буде миттєвою та жорсткою”, – заявив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Порушення було виявлено в рамках операції Всесвітньої антидопінгової агенції “Геркулес”, попередні результати якої було оприлюднено 27 жовтня. Було проведено розслідування звинувачень щодо існування у Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) схеми покриття використання допінгу, а також у тому, що НАДЦ порушив вимоги Міжнародного стандарту з тестувань та розслідувань шляхом неправомірного відбору проб у спортсменів із завчасним попередженням.

За інформацією ВАДА, операція “Геркулес” не знайшла жодних доказів наявності системного покриття використання допінгу у ФЛАУ, однак було знайдено потенційні докази факту торгівлі еритропоетином однією неназваною особою.

ПодіїСпорт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.