Уряд очікує зростання видобутку вугілля

Уряд очікує зростання видобутку вугілля

Фото з сайту business.ua

Уряд очікує зростання видобутку вугілля та розбереться з керівництвом шахт, які не виконують його доручення про спрямування 80% коштів від продажу вугілля на заробітну плату.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Україна на сьогодні як ніколи потребує вугілля. У зв’язку з такою ціною газу, у зв’язку з дефіцитом вугілля ми, звісно, докладаємо всіх зусиль, щоб українські шахти якнайбільше піднімали його на-гора. Будь-якого. Воно нам дуже потрібне. Із вдячністю до шахтарів очікуємо збільшення видобутку”, – сказав Шмигаль на брифінгу під час робочої поїздки до Донецької області у середу.

“Очікуємо, що зростатиме видобуток від 1,2 млн тонн і більше. Це дуже важливо. Це те, що забезпечить нам проходження опалювального сезону. Поки що ми дуже впевнено дивимося, що ми його пройдемо”, – додав прем’єр.

При цьому він зазначив, що цього опалювального сезону очікується постійна робота 14 із 15 енергоблоків АЕС, проте велика робота триває щодо забезпечення вугіллям теплової генерації, оскільки вона виконує основну роль маневреної.

За його словами, велике значення у цьому плані поряд із зростанням власного видобутку приділяється забезпеченню імпорту вугілля.

“Вугільна генерація – це маневрена потужність. Без неї нікуди не дінешся. У цьому плані ми багато працюємо з генкомпаніями, які на сьогодні активно контрактують і везуть вугілля – і залізницею, і морем. Всі контракти, де можна закупити вугілля, здійснено”, – запевнив прем’єр.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив погашення боргів перед працівниками вугледобувних підприємств, Шмигаль пояснив, що це питання до їхнього керівництва.

“Я дав доручення міністру енергетики розібратися і вжити кадрових заходів до тих директорів, які, по-перше, неефективно використовують гроші, а по-друге, не виконують рішення уряду щодо спрямування 80% від продажу вугілля на заробітну плату. Є декілька шахт, які лише 10-30% спрямовують на оплату праці шахтарям”, – зазначив прем’єр.

При цьому, за його словами, з боку держави затримок із оплатами шахтам немає. “Держава виконує своє зобов’язання щодо дотацій шахтарям у повному обсязі”, – наголосив глава уряду.

Як повідомлялося, у вересні-2021 видобуток рядового вугілля у країні впав на 19,1% (на 502,9 тис. тонн) порівняно з аналогічним місяцем минулого року – до 2 млн 135,9 тис. тонн.

Суспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.