На Прикарпатті кількість хворих на коронавірус зросла на 81% за тиждень

На Прикарпатті кількість хворих на коронавірус зросла на 81% за тиждень

Фото: Reuters

На Прикарпатті кількість хворих на COVID-19 за тиждень зросла на 81%.

Про це в Івано-Франківську на пресконференції повідомив гендиректор обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук, передає Укрінформ.

«Ми стрімко рухаємось у сторону, яку за визначенням можна назвати «критична». Якщо порівняти захворюваність на коронавірус в нашій області між тижнями, то між 42-м (минулий – ред.) та 41-м тижнем у нас є ріст захворювання на 81%», – повідомив Савчук.

Він додав, що захворюваність на COVID-19 серед дітей на Прикарпатті за тиждень зросла на 62%. Найбільше хворих дітей нині у Івано-франківській та Коломийській громадах, де захворіли відповідно 108 та 66 дітей.

За словами посадовця, в Івано-Франківській області пацієнтів з коронавірусом приймають 23 медичні заклади, ще 3 лікарні готуються приймати людей з цією недугою і там вже розгорнули ліжка та є підведений кисень.

«У нас практично 100% циркулює штам «Дельта» , – зазначив Савчук.

Він додав, що нині на COVID-19 в області хворіють 7 854 особи, з них 105 людей знаходяться в реанімаціях, ще 29 пацієнтів – на ШВЛ-апаратах. Зайнятість ліжок у лікарнях, які приймають пацієнтів з коронавірусом, в області перевищує 70%. Понад 95% ліжок зайняті в лікарнях Івано-Франківська, Калуша, Коломиї.

Наразі медики закликають прикарпатців вакцинуватись, наголошуючи, що це поки єдиний вихід, аби обминути зрив медичної системи. Для цього в області працюють 9 центрів масової вакцинації, 121 пункт щеплення та достатньо всіх видів вакцин проти COVID-19. Зазначається, що на Прикарпатті поки найбільш складно вакцинальна кампанія проходить у гірських районах області.

Оскільки з 30 жовтня Прикарпаття входить у червону зону епіднебезпеки, то з понеділка тут зможуть працювати лише 10% освітніх закладів, в яких адміністрація вакцинована на 100%. Очікують, що кількість таких освітніх закладів зростатиме, бо в області більше 80% освітян вакциновані.

Поліція Івано-Франківської області вже створює 100 мобільних бригад, які контролюватимуть дотримання більш жорстких заходів карантинних обмежень.

КоронавірусСуспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.