Warning: getimagesize(https://www.investua.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/d10c98a86b7172abe760cddf8168e65b.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Представники суднобудівної галузі Польщі хочуть допомогти Україні відбудувати торговельний флот

Представники суднобудівної галузі Польщі хочуть допомогти Україні відбудувати торговельний флот

Фото з відкритих джерел

Представники суднобудівної галузі Польщі хочуть організувати співпрацю з українськими колегами задля відновлення в нашій країні торговельного флоту.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу у рамках форуму Українсько-польського підприємництва у Варшаві повідомив директор суднобудівного підприємства Crist Тадеуш Коповський.

“Суднобудівна промисловість Польщі пропонує створити постійні польсько-українські робочі групи, в рамках яких ми б обговорили будівництво кораблів для України, відновлення торговельного флоту, співпрацю проєктних бюро двох країн”, – розповів Коповський.

Він додав, що польська сторона готова запропонувати навчання українських студентів на корабельному відділенні Гданської політехніки, а також на навігаційному відділенні Морської академії у Гдині.

“Йдеться про те, щоб майбутній торговельний флот України мав своїх капітанів та інженерів, які обслуговували б ці судна”, – пояснив директор суднобудівного підприємства Crist.

За його словами, польська сторона готова провести аудит українських суднобудівних підприємств, допомогти у відновленні їхнього технічного потенціалу та розпочати там будівництво суден у співпраці з проєктними бюро та фахівцями з Польщі.

“Це комплексна пропозиція на багато років”, – зауважив Коповський. Він додав, що враховуючи добрі відносини президентів України і Польщі та за їхньої згоди можна було б запропонувати співпрацю американській стороні, яка б частково профінансувала відновлення українського торговельного флоту, зокрема в рамках ленд-ліз.

Представник польської суднобудівної галузі зазначив, що співпрацю можна було б розпочати, наприклад, з будівництва тягачів і барж, які б перевозили по Дніпру будматеріали, продукцію металургії тощо.

Додамо, що Польська суднобудівна група об’єднує дві верфі – у Гданську та Гдині.

Війна Росії проти УкраїниЄвропаЄСЕкономіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.