Завершився другий тур виборів місцевого самоврядування в Грузії

Завершився другий тур виборів місцевого самоврядування в Грузії

Фото Reuters

У Грузії 30 жовтня відбувся другий тур виборів місцевого самоврядування.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє Грузія Online.

У другому турі у 5 самоврядних містах та 15 муніципалітетах обирали мерів. У 24 виборчих округах – 42 мажоритарні члени муніципальних зборів. В основному брали участь кандидати від «Грузинської мрії» та «Національного руху».

Для обрання мерів у муніципалітетах встановлено 50% бар’єр, а для обрання мажоритарних членів сакребуло – 40%.

Як раніше повідомлялося, у Грузії 2 жовтня відбулися муніципальні вибори. Громадяни обирали депутатів міських і районних зборів, а також мерів 64 муніципалітетів, в тому числі Тбілісі. Міські та районні збори у Грузії комплектуються за змішаною системою: пропорційною і мажоритарною. Прохідний бар’єр для тбіліської міськради становить 2,5%, для решти муніципалітетів – 3%. Всього у виборах брали участь 43 партії. За даними ЦВК, явка становила 51,92%.

Правляча партія «Грузинська мрія» перемогла на муніципальних виборах у Грузії з 46,69% ​​голосів за пропорційними списками – партію влади підтримали майже 823 тисячі громадян.

30 жовтня у 20 з 64 муніципалітетів відбувся другий тур виборів мерів, оскільки жодний з кандидатів не подолав 50-відсотковий бар’єр. Дообирали мера і у п’яти найбільших містах Грузії – Тбілісі, Батумі, Кутаїсі, Поті та Руставі.

electionСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.