МЗС назвало некоректними заяви Польщі про “дискримінацію”

МЗС назвало некоректними заяви Польщі про "дискримінацію"

Фото Руслана КАНЮКИ, “День”

Міністерство закордонних справ України категорично відкидає твердження заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шинковського вель Сенка про нібито “дискримінацію” поляків в Україні.

Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Використання подібних тверджень щодо становища польської спільноти в Україні є, щонайменше, некоректним. Воно вводить в оману наші суспільства, не відображає реальний стан дружніх і партнерських відносин України і Польщі”, – сказав він.

Ніколенко зазначив, що в МЗС здивовані, що ця заява прозвучала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі та польської меншини в Україні. За його словами, комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу.

“Закликаємо польську сторону утримуватися від політичних оцінок, які дисонують із реальними намірами і кроками сторін для зміцнення партнерства України та Польщі в різних сферах”, – додав він.

Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що “поляки в Україні зазнають дискримінації з точки зору свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою і свободи слова”.

ЄвропаЄСПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.