Викладачі та студенти нідерландських університетів засуджують імперську війну Росії проти України

Викладачі та студенти нідерландських університетів засуджують імперську війну Росії проти України

Скріншот заяви

Новий заклик до солідарності з Україною під час вторгнення Росії ооприлюднил науковці, співробітники університетів та студенти університетів Нідерландів, котрі засуджують імперську війну Росії проти України.

«Ми, науковці, співробітники університетів та студенти університетів Нідерландів, засуджуємо Імперську війну Росії проти України. Рішення російського уряду вчинити широкомасштабну військову агресію та жертвувати за неї життями громадян України та Росії для задоволення своїх імперських амбіцій є злочином і трагедією для людей, які живуть у цих країнах, регіону та решти людства. Ми висловлюємо глибоке співчуття всім, на кого вплинули останні події. Ми солідарні з усіма, хто в Україні та Росії виступає проти військової агресії та ризикує своїм життям, протистоячи колоніальному вторгненню та диктаторському насильству.

У ці важкі часи ми прагнемо використовувати наші професійні знання та досвід заради посилення антивоєнних і солідарних дій, допомоги потерпілим та сприяння встановленню миру. Ми прагнемо використовувати свою позицію та академічну свободу для підтримки колег та студентів, які постраждали від війни, та пропагувати співчуття та критичне мислення про нинішню кризу.

Ми закликаємо наші установи та ширшу академічну спільноту Нідерландів підтримати цю заяву. Ми закликаємо їх запропонувати екстрені дослідження та стипендії для навчання постраждалих вчених, а також забезпечити простір притулку та підтримки для студентів, дослідників та викладачів, що їх зачепила війна», — такий зміст звернення, що його підписали представники Гронінгенського, Амстердамського, Маастрихтського, Лейденського, Гентського, Тілбурзського університетів, університету Радбоуд у місті Неймеген, університету імені Еразма Роттердамського, Нідерландськиого інституту вивчення війни, Голокосту та геноциду, Науково-дослідного центру матеріальної культури Національного музею світових культур, Амстердамського вільного університету. На момент публікації під зверненням було вже майже сто підписів.

Крім того, другого березня у відкритому листі десятки науковців та допоміжного персоналу Гронінгенського університету деякі з яких мають російське походження, закликали університет створити екстрені гранти. “Ми, науковці та співробітники Гронінгенського університету, засуджуємо вторгнення Росії в Україну. Рішення російського уряду використати широкомасштабну військову агресію та пожертвувати життями українських та російських громадян заради своїх імперських амбіцій є злочином і трагедією для людей, які проживають у цих країнах, регіону та решти людства. Ми висловлюємо глибоке співчуття всім, кого вплинули останні події. Ми солідарні з усіма в Україні та Росії, хто виступає проти військової агресії та ризикує своїм життям, опираючись колоніальному вторгненню та диктаторському насильству. Багато академічних закладів запропонували екстрене житло та стипендії. Зараз сотні тисяч людей тікають з України, намагаючись перетнути кордони з Польщею, Угорщиною, Румунією, Німеччиною та іншими країнами. Ми стикаємося з гуманітарною кризою величезних масштабів. Волонтери з усієї Європи об’єднують зусилля, щоб рятувати життя та допомагати тим, кому довелося покинути свої домівки, а також тим, хто залишив чи втратив членів сім’ї. Багато академічних та культурних установ по всій Європі запропонували екстренне житло та стипендії для студентів та науковців, які постраждали від війни. Наш університет також в змозі це зробити. Ми закликаємо Раду університету надати екстренні дослідницькі/викладацькі стипендії для вчених і швидку програму стипендій для студентів, а також запропонувати місця притулку та підтримки для вчених, які постраждали від війни”, – ідеться у відкритому листі, оприлюдненому на сайті студгазети університету https://ukrant.nl/open-letter-uni-should-be-refuge-for-academics-fleeing-the-war/?lang=en.

Підготувала Ольга Харченко,” День ”

Війна Росії проти УкраїниЄвропаЄСОсвітаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.