Кулеба та Блінкен узгодили позиції щодо стримування Росії від подальшої агресії

Кулеба та Блінкен узгодили позиції щодо стримування Росії від подальшої агресії

Фото Reuters

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, під час якої сторони узгодили подальші кроки України та США, з урахуванням наступних дипломатичних контактів із Росією у форматі Ради НАТО-Росія і Постійної ради ОБСЄ.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

“Сторони наголосили на взаємній відданості дипломатичному принципу “жодних домовленостей щодо України без України”, – зазначають у МЗС.

Там уточнюють, що глави дипвідомств також обговорили подальше втілення комплексного пакета стримування Росії від подальшої агресії, зокрема жорсткі економічні санкції проти РФ і практичне зміцнення обороноздатності Збройних сил України.

“Держсекретар підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України. Дмитро Кулеба висловив вдячність США за підтримку та відзначив єдність позицій Києва та Вашингтона на тлі російських погроз і ультиматумів”, – повідомляють у МЗС.

У дипвідомстві додають, що, за словами Кулеби, Україна продовжує активно працювати над консолідацією партнерів на тлі загрози подальшої російської агресії, а США залишаються головним безпековим партнером України.

“Завдяки активній дипломатичній роботі Україна має потужну міжнародну підтримку. Серед наших партнерів зростає розуміння, що євроатлантичний простір буде в безпеці лише тоді, коли Україна буде в безпеці. Ми разом активно втілюємо цю безпекову формулу. Переговори в Женеві довели, що наша сила полягає в єдності та узгодженості позицій на тлі російських ультиматумів”, – підсумував Кулеба.

Політика
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.