Держдеп: Сполучені Штати притягуватимуть до відповідальності всіх, хто атакує вільну пресу

Держдеп: Сполучені Штати притягуватимуть до відповідальності всіх, хто атакує вільну пресу

Фото: Reuters

Сполучені Штати підтвердили важливість існування вільної преси, яка забезпечує підзвітність урядів країн і захищає права громадян, та заявили про рішучі наміри притягувати до відповідальності всіх, хто атакує свободу ЗМІ.

Про це йдеться в офіційній заяві Державного департаменту США, поширеній у вівторок, повідомляє Укрінформ.

«У Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів ми підтверджуємо нашу рішучість виступати за відкриту пресу, вільну від несправедливих обмежень, і притягувати до відповідальності всіх, хто здійснює атаки на свободу преси», – наголошується в заяві зовнішньополітичного відомства США.

При цьому підкреслюється, що Держдепартамент намагатиметься просувати свободу ЗМІ як у Сполучених Штатах, так і за кордоном. «Ми закликаємо інші уряди притягувати до відповідальності тих, хто переслідує журналістів шляхом утисків, залякування та насильства», – зауважується в заяві.

Вільна та незалежна преса забезпечує відповідальність лідерів держав, захищає права громадян і забезпечує інформованість громад. Через це жоден представник ЗМІ не повинен зазнавати погроз, переслідувань, фізичного нападу чи арешту за виконання своєї роботи, підкреслили в Державному департаменті США.

ПодіїСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.