Члени Ради безпеки ООН готові обговорити заходи щодо Білорусі через ситуацію з мігрантами

Члени Ради безпеки ООН готові обговорити заходи щодо Білорусі через ситуацію з мігрантами

Фото Reuters

Члени Ради безпеки ООН Естонія, Франція, Ірландія, Норвегія, Велика Британія, США та Албанія заявили, що готові обговорити нові заходи щодо Білорусі через ситуацію з нелегальними мігрантами на кордоні з Польщею.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

“Разом ми висловлюємо нашу солідарність з Польщею та Литвою і готові обговорити подальші заходи, які ми можемо вжити, щоб підтримати їх і націлити на тих, хто бере участь у діяльності режиму Лукашенка та сприяє незаконному перетину зовнішніх кордонів Європейського Союзу. Ми залишимося єдиними та повними рішучості захистити ЄС від цих гібридних операцій білоруської влади”, – йдеться у спільній заяві країн, опублікованій на сайті постпредства США при ООН.

Вони закликали країни, звідки приїжджають нелегальні мігранти, до співпраці, щоб застерегти громадян “від влучення в пастку, розставлену білоруською владою”.

Країни, які підписалися під заявою, ще раз засудили, на їхню думку, організоване білоруською владою використання людей “з метою дестабілізації сусідніх країн і зовнішнього кордону Європейського Союзу та відволікання уваги від власних зростаючих порушень прав людини”.

“Ми закликаємо білоруську владу припинити ці нелюдські дії і не наражати на небезпеку життя людей. Міжнародним організаціям необхідно надати негайний і безперешкодний доступ до людей, які там перебувають для надання гуманітарної допомоги. Білоруська влада повинна розуміти, що чинити тиск на Європейський союз таким чином, шляхом цинічної інструменталізації мігрантів, не вдасться”, – заявили члени РБ ООН.

ПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.