У Дніпрі попрощалися із загиблими під час стрілянини на Південмаші
У Дніпрі, у суботу, 29 січня, відбулася церемонія прощання з п`ятьма загиблими під час стрілянини на Південмаші.
Як повідомляє пресслужба МВС, церемонія пройшла в палаці культури Машинобудівників.
На панахиді були присутні міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, керівництво Дніпропетровської області, жителі Дніпра, капелани, співробітники всіх правоохоронних органів і військовослужбовці. За підрахунками Суспільного зібралося близько двох сотень людей.
Читайте також: Пройшов Іловайськ і полон: близькі розповіли про старшого лейтенанта, якого було вбито на Південмаші одним з перших
МВС
«Сьогодні ми прощаємось з нашими військовослужбовцями, які, на жаль, втратили життя. Це день скорботи», — зазначив Монастирський.
Після панахиди відбулася зустріч з рідними загиблих
Читайте також: Нацгвардія виплатить сім'ям загиблих і поранених у Дніпрі по 1,8 млн гривень Читайте також:
Солдат-строковик, який охороняв Південмаш, вбив п’ять людей, і серйозно поранив ще п’ятьох — головні факти про трагедію у Дніпрі
Через трагедію на Південмаші у Дніпрі 28 та 29 січня оголосили днями жалоби.
У Дніпрі вранці 27 січня солдат-строковик Національної гвардії розстріляв з автомата караул військовослужбовців НГУ на території Південного машинобудівного заводу. П’ятеро людей загинули, ще п’ятеро дістали поранення.
Серед загиблих: нацгвардійці – 34-річний старший лейтенант Олександр Буганов, 24-річний молодший сержант Олександр Драган, 21-річний старший солдат Артем Левківський, 20-річний солдат Леонід Чернік, а також цивільна — 35-річна Віра Лебединець, яка працювала контролеркою КПП.
Того ж дня 22-річного нацгвардійця Артемія Рябчука, який влаштував стрілянину, затримали у Дніпропетровській області.
Читайте також:
«Тортури, цькування і моральний тиск». Колишня військова розповіла про частину, в якій служив нацгвардієць Рябчук
ДБР повідомило про підозру Рябчуку за трьома статтями: 115 ККУ (умисне вбивство), 408 (дезертирство), 410 (викрадення. привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї й боєприпасів).
Суд обрав Рябчуку запобіжний захід — 60 днів тримання під вартою в слідчому ізоляторі без права внесення застави.
Слідство розглядає кілька версій трагедії, зокрема нестатутні відносини. Також у ДБР почали розслідувати можливу службову недбалість керівництва Нацгвардії.
У МВС створили комісію для розслідування трагічних подій на Південмаші. Комісія протягом місяця має перевірити інцидент і дати пропозиції «щодо того, що треба змінити, щоб таких ситуацій не сталося в майбутньому».
Читайте також:
- Трагедія на Південмаші: командування частини НГУ систематично гнобило «неугодних» — активіст
- Характеризувався позитивно, розбороняв бійку. Керівництво Нацгвардії розповіло про можливий булінг відносно Артемія Рябчука
Редактор: Софія Лазарова
Источник