Касовий розрив. Чому НБУ увімкнув «друкарський верстат» — ЕП
Ексклюзив НВ
Автор: Андрей Самофалов
У травні всі податкові та митні надходження не покрили третини всіх видатків, розповів міністр фінансів Сергій Марченко.
Кожного місяця війни державі не вистачає близько $5 млрд. Уряд перекриває цей дефіцит з трьох джерел: зовнішнє фінансування, продаж військових облігацій на відкритих аукціонах та продаж облігацій Національному банку, або простіше кажучи — друк грошей, йдеться у матеріалі «Економічної правди».
Відео дня
Так, на одному з останніх виступів міністра фінансів Сергія Марченка стало відомо, що у травні усі податкові та митні надходження не покрили третини усіх видатків за цей місяць — до бюджету надійшло 83 млрд грн, а витратили 251 млрд грн.
За даними НБУ, з початку війни він перерахував Міністерству фінансів вже 190 млрд грн, відзначає видання. Це майже половина суми від всього обсягу військових облігацій на цей рік.
НБУ викуповує папери через недостатній попит з боку традиційних інвесторів через низьку відсоткову ставку, а також через брак міжнародної допомоги Україні. Фактичні надходження західної допомоги поки що незначні – близько 150 млрд грн, більша частина з яких надійшла у березні. У квітні-травні обсяги допомоги скоротилися.
У наступні місяці Мінфін очікує отримати від партнерів більше підтримки. Зокрема, за підсумками червня одразу $4,8 млрд, а у липні – $4 млрд. Загалом до кінця року обсяг міжнародної підтримки має становити $20 млрд, відзначає ЕП.
Через розрив між доходами та видатками Верховна Рада повернула скасовані на початку війни податки, зокрема на імпорт.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.