Фізики створили найхолоднішу матерію у Всесвіті. Це дасть можливість винаходити нові матеріали
21 вересня, 20:03 Ексклюзив НВ Поділитися:

Автор: Кирил Чеботарьов
Команда японських та американських фізиків охолодила атоми ітербію до рекордно низьких температур, яких немає в жодному місці у Всесвіті.
«Якщо інопланетна цивілізація не проводить подібні експерименти просто зараз, то цей експеримент відтворив найхолодніші ферміони у Всесвіті. Завдяки такому холоду фізика дійсно змінюється, стає більш квантово-механічною і дозволяє побачити нові явища», — каже Каден Газзард з Університету Райса, який брав участь у дослідженні.
Відео дня
Шляхом різних експериментів вчені вже давно з’ясували, що найхолодніша можлива температура, яка може існувати в нашому світі — це -273,15 °C/-459,67 °F/0 Кельвінів. У фізиці цю межу називають абсолютним банкрутом.
Але ніщо у Всесвіті не може досягти цієї температури.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.
Читати далі
Источник