Два державні обленерго продають Енергоатому енергозбути за 105,2 млн грн та 69,8 млн грн

Два державні обленерго продають Енергоатому енергозбути за 105,2 млн грн та 69,8 млн грн

Миколаївобленерго та Хмельницькобленерго продають Енергоатому свої енергозбути на загальну суму 175 млн грн. Доповнено.

Позачергові збори акціонерів державних операторів систем розподілу в особі АТ Миколаївобленерго та АТ Хмельницькобленерго ухвалили рішення про продаж 100%-них часток у своїх електропостачальних компаніях НАЕК Енергоатом.

Відповідне рішення було ухвалено 29 грудня минулого року, передає Інтерфакс-Україна.

Компанії уклали з Енергоатомом договори купівлі-продажу про продаж 100% часток у статутних капіталах ТОВ Миколаївська електропостачальна компанія та ТОВ Хмельницькенергозбут 6 грудня і 10 листопада 2021 року, пише агентство з посиланням на дані в системі розкриття інформації SMIDA.

Читайте також:

Два державні обленерго продають Енергоатому енергозбути за 105,2 млн грн та 69,8 млн грн

Вісім прізвищ. У РНБО пригрозили заходами монополістам в енергетичному секторі, якщо вони загрожуватимуть нацбезпеці

Зазначається, що рішення про продаж своїх електропостачальних компаній Миколаївобленерго та Хмельницькобленерго ухвалили на виконання ч.2 ст. 47 закону Про ринок електричної енергії.

Відповідно до цього закону оператору системи розподілу забороняється володіти або керувати частками у статутному капіталі суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність з виробництва та/або передачі та/або постачання електричної енергії.

Згідно з попереднім рішенням наглядової ради Миколаївобленерго, ринкова вартість 100% частки у статутному капіталі Миколаївської електропостачальної компанії становила 105,166 млн грн. Ринкова вартість аналогічної частки у статутному капіталі Хмельницькогоенергозбуту становить 69,787 млн грн.

Зазначається, що недержавні міноритарні акціонери вказаних обленерго голосували проти продажу Енергоатому електропостачальних компаній.

Читайте також: Зеленський підтримав IPO державних енергокомпаній

Під час зборів акціонерів Миколаївобленерго проголосували “проти” 43 млн 742,784 тис. акцій, або 28,25% від загальної кількості зареєстрованих на участь акцій на суму 154 млн. 790,790 тис. акцій.

На зборах акціонерів Хмельницькобленерго « проти» аналогічного рішення виступили 20,17% голосів акціонерів за 72,18% «за» від загальної кількості зареєстрованих для участі 97,68% акцій товариства.

Доповнено. У Фонді держмайна України підкреслили, що рішенням РНБО від 30 липня 2021 року доручено виключити пакети акцій обленерго з переліку об’єктів приватизації та передати функції з управління Міненерго.

Цим самим рішенням уряду разом із Фондом доручено завершити відділення діяльності державних обленерго, від постачальників універсальних послуг, а також передати постачальників універсальних послуг до управління НАЕК Енергоатом.

 Однак у Фонді в управлінні відсутні постачальники універсальних послуг державної форми власності”, – йдеться у повідомленні ФДМ.

Зазначається, що у четвертому кварталі 2021 року функції з управління корпоративними правами АТ Харківобленерго, Сумиобленерго, ДПЕК Одеські електромережі, ПАТ УкрЕСКО, Хмельницькобленерго та Миколаївобленерго передано до Міністерства енергетики України.

Наразі Фонд здійснює управління корпоративними правами держави у статутних капіталах ВАТ Тернопільобленерго, АТ Запоріжжяобленерго та ПАТ Черкасиобленерго.

«З огляду на це Фонд держмайна не брав участь у голосуванні на загальних зборах АТ Хмельницькобленерго та АТ Миколаївобленерго 29 грудня 2021 року і не брав участі у погодженні умов договорів купівлі-продажу», — йдеться у повідомленні Фонду.

Редактор: Люба Балашова
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.