Міжнародний забіг «Almaz Group Dnipro Marathon» зібрав понад 3 тисячі учасників

Міжнародний забіг «Almaz Group Dnipro Marathon» зібрав понад 3 тисячі учасників

Фото надано організаторами

Міжнародний забіг «Almaz Group Dnipro Marathon» зібрав більше ніж 3 тис. учасників з України, Німеччини, Ізраїлю, Литви, Білорусі, Молдови, Великобританії та Канади.

«Ми раді знову бачити одне одного. Під час кожного марафону я кажу ті самі слова: будь ласка, бережіть здоров’я, руки, ноги. Будь ласка, без травматизму. І усім – легких ніг!» – сказав мер Дніпра, звертаючись до бігунів, і дав постріл зі стартового пістолета.

Траса 5-го ювілейного марафону починалась з площі Героїв Майдану – у бік Льодової арени, а далі Набережною Заводською, а також в напрямку житломасиву Перемога-3 – Набережною Перемоги. Крім марафонського забігу у 42 км, учасники долатимуть дистанції у 21 км, 10 км, 5 км. Упродовж дня стартували також змагання «Миля добра», естафети та дитячі забіги. Легкоатлетів забезпечують харчуванням та водою. Підготували 9 пунктів гідратації, 1,5 тис. літрів води, ізотоніки, а також 2 тонни фруктів та печива.

Найстарший легкоатлет – 73-річний дніпрянин Євген Віхарєв. Три роки тому він уперше підкорив повну марафонську дистанцію. Тоді участь у забігу була його подарунком на ювілей. Наймолодший учасник віком у 2,5 місяці разом з батьками «візьме» дистанцію у 100 метрів.

«Знаєте, це моя мрія. Одного разу взяти участь у марафоні з власною дитиною, а пізніше теж мати вдосталь енергії, щоб бігати. Навіть коли тобі за 70. Це справді надихає. Та поки я долатиму свої 5 кілометрів», – розповіла учасниця марафону Олена.

Особлива увага була надана безпеці та здоров’ю учасників і вболівальників. На маршруті траси чергували 13 карет швидкої допомоги та 9 екіпажів Червоного Хреста.

«Almaz Group Dnipro Marathon» – перший масштабний забіг, організований після карантинних обмежень. Цьогорічний дніпровський марафон має рекордну кількість учасників одразу на двох дистанціях. Так, трасу у 42 км долали 365 спортсменів. На забіг у 21 км зареєструвалися 570 охочих. Учасниками спортивної події стали понад 3 тис. професійних бігунів і любителів із майже десятка країн світу. Серед них – переможці та учасники всеукраїнських і міжнародних змагань та марафонів.

«Спортсмени скучили за спортивними змаганнями, за спілкуванням. Наш марафон ставить рекорди за кількістю учасників, адже, як ми говорили у попередні рази, у нас дуже зручна дистанція. Дніпровські марафони завжди відрізнялися хорошою організацією. У нас завжди прекрасні титульні спонсори», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов.

Він також наголосив, що під час марафону дотримано всіх необхідних протиепідемічних заходів. Більшість спортсменів є вакцинованими або надали довідки про проходження ПЛР-тестування.

Призовий фонд марафону сягає 300 тис. грн. Організаторами бігової події є Федерація легкої атлетики Дніпропетровської області та Громадська організація «Старт Дніпро». Захід відбувається також за сприяння Дніпровської мерії — у рамках програми Бориса Філатова «Дніпро – спортивна столиця». Для всіх охочих бігунів проводили відкриті тренування. 

«Чудовий настрій. Очікую, що все пройде добре. Я завжди дуже хвилююся за марафонців — щоб вони були здорові, вдало фінішували. Щоб вони не просто перемагали, а й отримували справжнє задоволення від старту», повідомила дружина мера Марина Філатова, засновниця «5th Almaz Group Dnipro Marathon», президентка Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області та міста Дніпра.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

СпортСуспільство
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.