Відновлення Київської області. У КОДА підбили підсумки Ukraine Recovery Conference — перелік проєктів

14 червня, 08:09 Поділитися:

Відновлення Київської області. У КОДА підбили підсумки Ukraine Recovery Conference — перелік проєктів

Київська обласна державна адміністрація під час Ukraine Recovery Conference домовилася про реалізацію в області низки нових проєктів з відновлення та енергоефективності.

Про це у Facebook повідомив голова КОДА Руслан Кравченко. «Два дні працював в Берліні на полях Ukraine Recovery Conference. Майже три десятки зустрічей за цей час, ефективні перемовини і маємо конкретні домовленості, які будуть реалізовані на Київщині вже найближчим часом», — сказав він.

Відео дня

Читайте також:

Відновлення Київської області. У КОДА підбили підсумки Ukraine Recovery Conference — перелік проєктів

URC 2024. У Міненерго розповіли, скільки партнери G7 виділять на енергосектор України

Зокрема, з міжнародними партнерами та компаніями обговорили проєкти, які вже почали реалізовуватися після успішних домовленостей:

  • Бельгійська агенція міжнародного співробітництва Enabel допоможе з облаштуванням укриттів у низці шкіл області та реконструкцією освітніх закладів. На цей проєкт Enabel виділяє понад 8,6 млн євро.
  • Також отримано згоду від Enabel на фінансування другого етапу модернізації Київського обласного центру реабілітаційної медицини.
  • Компанія CRH побудує найближчим часом на Київщині три будинки для родин, які втратили житло внаслідок бойових дій, після чого продовжить проект відбудови для нових родин.
  • GE Verona — в рамках підписаного на конференції меморандуму між компанією та Міністерством енергетики України Київську область планують обрати першим регіоном для реалізації пілотного проєкту стосовно когенерації, зокрема в Броварській громаді, на 15 мегават потужності.
  • Компанії BSW Solar, Goduni вивчають можливість постачання сонячних панелей і встановлення когенераційних установок та використання інших ресурсів для збільшення генерації енергії, на кшталт біовідходів для біогазових установок.
  • International Climate Adaptation Research Institute планує побудувати на Київщині низку зупинок громадського транспорту із сонячними панелями. Перший етап передбачає облаштування 5 зупинок в Ірпені, Броварах, Боярці, Білій Церкві.
  • Європейський інвестиційний банк — домовилися, що зважаючи на успішний спільний попередній досвід, проєктні заявки Київщини в рамках нової програми з відбудови Recovery III, зокрема на розроблення проєктно-кошторисної документації та відбудови житла, прийматимуться до фінансування в першу чергу.

Також команда КОДА провела робочі зустрічі з японськими партнерами, зокрема із представниками Японського агентства міжнародного розвитку JICA, муніципалітету Кобе та Банку Японії з міжнародного співробітництва щодо реалізації спільних проєктів встановлення когенераційних установок та джерел виробництва енергії.

«Головне, що почули — повну підтримку від лідерів урядів, представників міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства на шляху до перемоги та допомогу у відновленні. Вдячний Президенту та Уряду, які приділяють постійну увагу модернізації кожного регіону», — додав Кравченко.

Команда Київської ОДА презентувала проєкти, які є пріоритетами для відбудови Київщини та економічного розвитку регіону.

Перший — проєкт децентралізації системи генерації, який передбачає встановлення когенераційних установок у майже 100 точках Київщини. Через постійні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру завдання максимально пришвидшити енергонезалежність від систем централізованого тепло- та електропостачання.

Другий — модернізація Київського обласного центру реабілітаційної медицини, який надаватиме послуги повного циклу і за новими стандартами.

Читайте також:

Раніше повідомлялося, що 11 червня 2024 року під час виступу на церемонії відкриття конференції з відновлення в Берліні президент України Володимир Зеленський заявив про те, що Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 ГВт газової маневреної генерації та ще 4 ГВт у найближчі роки.
Крім того, Зеленський заявив, що внаслідок ударів російських ракет і дронів уже знищено 9 ГВт нашої потужності. При тому, що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.
Ексрадник міністра енергетики, надзвичайний і повноважний посол Лана Зеркаль вважає, що заяву президента України Володимира Зеленського про те, що до кінця 2024 року Україна побудує до одного гігавата газової маневреної генерації неможливо реалізувати.

Співзасновник групи компаній NOVA (Нова пошта) Володимир Поперешнюк вважає, що за рік побудувати генерацію на гігаватах електроенергії абсолютно реально, однак потреба в інвестиціях у гігавати становить 500 млн доларів.
Голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив, що енергосистема України потребує 5−6 ГВт генерації різного типу. За словами Кудрицького, після кожної атаки енергосистема України втрачає 1−2 одиниці генерації.

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив, що для України кращі проєкти нової генерації, які додадуть гігаватів в енергосистему якомога раніше.
Голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив про те, що для стимулювання бізнесу і розвитку виробничих потужностей український енергетичний ринок потрібно лібералізувати там, де це можливо.

Редактор: Олена Коваленко

Теги:   Київ Київська область Берлін Конференція Ukraine Recovery Conference

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.