Зеленський обговорив із Макроном розблокування “нормандського формату” та диверсифікацію постачання енергоносіїв, спілкування продовжиться 15 грудня

Зеленський обговорив із Макроном розблокування "нормандського формату" та диверсифікацію постачання енергоносіїв, спілкування продовжиться 15 грудня

Фото: Reuters (ілюстративне)

Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном питання роботи Тристоронньої контрактної групи з врегулювання ситуації на сході України (ТКГ), розблокування “нормандського формату”, енергетичної безпеки та диверсифікації енергопостачання.

“Поговорив з Еммануелем Макроном про розблокування “нормандського формату” й роботи ТКГ. Узгодили спільні подальші кроки. Обговорили загрози енергетичній безпеці України та диверсифікацію джерел енергоносіїв. Вдячний президентові Франції за позитивну оцінку поточних реформ”, – написав Зеленський у Twitter у п’ятницю.

Як повідомляється на сайті глави держави, під час розмови Зеленський наголосив на готовності України продовжити активну роботу в рамках “нормандської четвірки”, а Макрон відзначив виважену позицію України на тлі військової ескалації з боку РФ та підтримав важливі ініціативи України в ТКГ щодо повернення до повноцінного режиму припинення вогню, звільнення незаконно утримуваних осіб та відкриття КПВВ.

Під час обговорення питань європейської енергетичної безпеки Зеленський зазначив, що проект газопроводу “Північний потік-2” становить особливу загрозу для енергетичної безпеки європейських держав. Обидва президенти наголосили на важливості диверсифікації постачання енергоносіїв до Європи, зокрема за рахунок скрапленого природного газу, наголошується в повідомленні.

Макрон позитивно оцінив зусилля Зеленського у впровадженні реформ в Україні та підтвердив готовність французької сторони всіляко сприяти цим зусиллям.

Лідери України та Франції домовилися продовжити обговорення зазначених питань під час зустрічі в Брюсселі 15 грудня цього року на саміті Східного партнерства.

ЄСІнтервенція РосіїВійнаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.