Уряд Молдови ввів надзвичайний стан в енергетиці через газову кризу

Уряд Молдови ввів надзвичайний стан в енергетиці через газову кризу

Фото Reuters

Уряд Молдови ву п’ятницю, 22 жовтня, схвалив введення надзвичайного стану в галузі енергетики через газову кризу на всій території країни на 30 днів.

Про це заявила прем’єр-міністр Наталя Гаврилиця, передає “Укрінформ” з посиланням на NewsMaker.

Уряд схвалив рішення Нацкомісії з надзвичайних ситуацій ввести в Молдові НС на 30 днів через падіння тиску в газовій мережі. За словами Гаврилиці, режим надзвичайного стану дозволить обійти певні процедури, передбачені законом, щоб прискорити закупівлю газу з альтернативних джерел.

Під час дії НС Нацкомісія буде видавати розпорядження, які зобов’язані будуть виконувати центральні й місцеві влади, а також економічні агенти й громадяни країни. Як зазначив міністр юстиції Серджіу Литвиненко, рішення комісії будуть стосуватися лише газової галузі та вжиття заходів для усунення проблем із забезпеченням громадян і всієї країни газом.

Як повідомлялося, раніше прем’єр Молдови заявила, що на даний момент немає остаточної домовленості з «Газпромом» і «немає впевненості» в тому, що влада зможе в підсумку домовитися про укладення договору. Тим часом на молдавському газовому ринку спостерігається дефіцит газу в обсязі близько 16 млн кубометрів. При цьому необхідні обсяги газу в жовтні покриті лише на 67%. Тиск у газотранспортній мережі досяг критичного рівня, що може порушити функціонування газових систем.

Введення режиму надзвичайного стану дозволить виділити зараз з бюджету необхідну суму грошей підприємству Energocom, і не чекати місяць, як передбачає закон. Energocom проведе тендер і закупить обсяги природного газу для подачі в національну мережу, щоб повернути тиск у системі до нормального рівня, що дозволить забезпечити країну газом.

ЄвропаЄСЕкономікаПолітикаСвіт
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.