Міненерго хоче створити газовий хаб на території України

Міненерго хоче створити газовий хаб на території України

Фото mpe.kmu.gov.ua

Газовий хаб допоможе стабільно забезпечувати газом весь європейський регіон.

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов під час виступу на Українському газовому інвестиційному конгресі.

«Одна з стратегічних цілей – створення газового хабу на території України. Ми маємо для цього всі можливості: одні з найбільших підземних газосховищ, одну з найбільш розгалужених систем транспортування і розподілу природного газу, власний видобуток з потенціалом до збільшення, ми маємо гарний попит на газ – у нас є ринок. Правила ринку, які діють в Україні, повністю адаптовані до європейських. Нема проблем для віртуального імпорту, віртуального експорту. Газовий хаб фактично допоміг би забезпечити весь регіон стабільним доступом до запасів природного газу», – зазначив заступник міністра.

Він наголосив, що глибоководні українські порти можуть приймати судна із скрапленим газом. Також є місця для побудови терміналів, щоб передавати газ у мережу і продовжувати його транзит і постачання до Європи.

Водночас Україна налаштована на збільшення власного видобутку газу.

«Ми налаштовані на збільшення видобутку в Україні і на скорочення споживання – тобто, ефективне споживання власних ресурсів, щоб перетворити Україну з імпортозалежної в експортоорієнтовану країну», – наголосив Максим Немчинов.

Газовий конфліктЕкономікаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.