В Україні рекордне зростання іноземних інвестицій – Шмигаль

В Україні рекордне зростання іноземних інвестицій - Шмигаль

Фото з архіву “Дня”

Прямі іноземні інвестиції в Україну у першому півріччі становили 2,83 мільярда доларів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає “Укрінформ”.

“У першому півріччі 2021 року прямі іноземні інвестиції в Україну склали 2,83 млрд доларів. З них 2,33 млрд доларів надійшло з країн Європейського Союзу. Зростання інвестицій у першому півріччі – на рекордному рівні за останні 4 роки”, – наголосив глава уряду.

Він висловив сподівання, що запроваджені цьогоріч додаткові стимули для підприємців сприятимуть зростанню інвестиційної активності.

Водночас за словами Шмигаля, продовжує зростати експорт української продукції. У вересні він збільшився на 38% і за 9 місяців становив 48,5 млрд доларів, що на 13,4 млрд більше, ніж торік.

“Для збільшення нашого експорту ми активно працюємо над отриманням «промислового безвізу» з ЄС, а також над декількома угодами про зону вільної торгівлі”, – наголосив прем’єр-міністр.

Він також повідомив, що у серпні Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 6,4% р/р, що значно вище, ніж у липні (2,3%). Цей Індекс включає інформацію про основні галузі економіки й демонструє позитивні аспекти її динаміки.

“Краще відновлення економічної активності відбулося завдяки зростанню сільського господарства (+25% р/р), сталому споживчому попиту та зростанню роздрібної торгівлі (+10% р/р), збільшенню інвестицій, а також зростанню будівельного сектору та окремих важливих галузей промисловості (металургії, машинобудування). Важливим аспектом також залишається зростання заробітних плат (+ 22% р/р у номінальному вимірі та +11% р/р у реальному вимірі)”, – констатував очільник Кабміну.

Глава уряду також поінформував, що будівельний сектор у серпні зріс на 9% у порівнянні з серпнем минулого року.

“Таке збільшення відбувається і по групі житлових будівель, і по групі інженерних споруд (дороги, комунікації, промислові об’єкти). Державні інвестиції в галузь дають додатковий поштовх до подальшого зростання”, – зауважив Шмигаль.

ЕкономікаПолітикаФінанси
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.