Швейцарія заморозила активи Януковича до лютого 2023 року

Швейцарія заморозила активи Януковича до лютого 2023 року

Фото з відкритих джерел

Федеральна рада Швейцарії продовжила замороження активів експрезидента України Віктора Януковича та його оточення до лютого 2023 року.

Рішення було прийняте на засіданні 10 грудня, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресреліз уряду Швейцарії.

Як зазначається, у лютому 2014 року у зв’язку з тогочасною ситуацією в Україні Федеральна рада Швейцарії заморозила активи Януковича та його оточення на суму приблизно 70 мільйонів швейцарських франків (більш як $69 млн).

Відтоді в Україні триває кримінальне розслідування щодо відповідних осіб. У зв’язку з цими кримінальними провадженнями Україна подала до Швейцарії кілька запитів про взаємну правову допомогу. Швейцарія змогла передати Україні численні докази. Що стосується потенційних реституцій, то в Україні ще не винесено судових рішень про незаконне походження активів.

«На тлі цього Федеральна рада ухвалила рішення продовжити превентивне заморожування активів щодо України до лютого 2023 року», – йдеться у заяві.

Як повідомлялось, у жовтні Швейцарія отримала позитивну відповідь від України щодо завершення судових процедур, необхідних для повернення заморожених активів колишнього президента Віктора Януковича.

СудФінанси
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.