Путін шантажує світ зараз, бо його не зупинили у квітні – Головнокомандувач ЗСУ

Путін шантажує світ зараз, бо його не зупинили у квітні - Головнокомандувач ЗСУ

Фото facebook.com/GeneralStaff.ua/

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляє, що метою російської гібридної агресії проти України є підрив євроатлантичної та європейської безпеки.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Сьогодні у Центральному будинку офіцерів ЗСУ в Києві відбулася зустріч Залужного з представниками військово-дипломатичного корпусу, акредитованими в Україні. Ідеться про Київську асоціацію військових аташе (КАВА), Представництво Європейського Союзу в Україні та Представництво НАТО в Україні.

Головнокомандувач нагадав, що за майже 8 років російсько-української війни Збройні сили України втратили більш як 4,5 тис. захисників вбитими та майже 15 тис. були поранені.

“Попри важкі втрати ми зупинили агресора, зберегли державність і продовжуємо розвиватися. І це відбувається у тому числі завдяки людям, які присутні у цій залі і допомагають нам. Я вам за це дуже дякую”, – заявив Залужний.

Головнокомандувач наголосив, що воєнно-стратегічна обстановка довкола України залишається напруженою.

“Усе, що відбувається зараз, – це наслідок слабкої реакції міжнародної спільноти на цьогорічну квітневу ескалацію. Якби тоді було вжито більш дієвих заходів, не було б шантажу застосуванням військової сили, енергетичної та “міграційної” кризи”, – заявив він.

На думку Залужного, військова активність Кремля становить загрозу не лише для України, а й для інших європейських країн.

“Метою російської гібридної агресії є не тільки повернення України у сферу свого впливу, а й у цілому підрив євроатлантичної та європейської безпеки. Тому відповідь агресору має бути консолідованою”, – підкреслив головнокомандувач.

За його словами, держава-агресор Російська Федерація намагається також здійснити дестабілізацію всередині України, а дії Кремля реалізуються таким чином, щоб неможливо було реанімувати дипломатичні майданчики.

Як приклад головнокомандувач навів ситуацію щодо виконання Мінських домовленостей.

“Росія доклала всіх зусиль для того, щоб унеможливити верифікацію дотримання домовленостей на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Я говорю про роботу ОБСЄ. Зараз на окупованих територіях ця місія майже не працює”, – зауважив він.

Залужний наголосив на регулярному порушенні домовленостей російськими окупаційними військами.

Так, лише цього року загинуло 64 військовослужбовця, 260 отримали поранення різної важкості. Упродовж поточного місяця вогонь із важкого озброєння по позиціях ЗСУ та населених пунктах відкривався 88 разів.

Залужний підкреслив, що Росія звинувачує Україну в невиконанні домовленостей, паралельно роздаючи російські паспорти жителями Донецької і Луганської областей та вимагаючи провести вибори за таких умов.

За словами головнокомандувача, така поведінка є наслідком того, що уряди передусім великих країн “закривають очі” на дії РФ.

“Ми як військові готові до будь-якого розвитку ситуації. Але має бути дипломатичний шлях, хоча Росія вживає надзусиль, щоб ці майданчики не працювали, змушуючи Україну вести прямі переговори з ОРДЛО (тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей). Це робиться для того, щоб з РФ зняли санкції, оскільки вона вже не буде стороною конфлікту. Але я вважаю, що Росія має відповідати за все, що відбувається”, – підкреслив Залужний.

Також головнокомандувач відзначив, що додаткових зусиль і витрат вимагає ситуація з Республікою Білорусь.

За його словами, “з мовчазної згоди цивілізованого світу фактично відбувся її аншлюс з Російською Федерацією”, унаслідок чого Україна отримала “1084 км небезпечного кордону”, а Польща так звану “міграційну кризу” як прояв гібридної агресії.

“Війна на сході України, тимчасова окупація наших земель, а також накопичення російських військ уздовж державного кордону з Україною залишаються основними дестабілізуючими факторами безпеки в Європі. Путін приєднав Білорусь і продовжує гібридну війну проти ЄС та НАТО. Я закликаю до консолідації наших зусиль у стримуванні агресора”, – наголосив Залужний.

“Ми обрали європейський цивілізаційний шлях і не змінюємо його. Ми втратили тисячі військових і цивільних. Чи не велика ціна за цей вибір? Мабуть, так. Але іншого шляху в нас нема”, – підкреслив він.

Під час зустрічі з головнокомандувачем ЗСУ військові дипломати були ознайомлені з воєнно-стратегічною обстановкою довкола України та з поточною безпековою ситуацією в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Як нагадали в Генеральному штабі ЗСУ, Київська асоціація військових аташе була створена в листопаді 1992 року. Вона об’єднує апарати військових аташе та військових дипломатів, які акредитовані в Україні.

Головною метою асоціації є підтримка комунікації між собою, а також зі Збройними силами України, Міністерством оборони України, іншими урядовими та громадськими організаціями.

Інтервенція РосіїРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.