МЗС України висловило протест через рішення Росії блокувати частину акваторії Чорного та Азовського морів та Керченської протоки

МЗС України висловило протест через рішення Росії блокувати частину акваторії Чорного та Азовського морів та Керченської протоки

Фото Руслана Канюки, “День”

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації щодо блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів та Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

Про це йдеться на сайті МЗС України.

“Безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях. Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України”, – наголошується в заяві.

Зазначено, що подібні агресивні дії Росії як частина її гібридної війни проти України є неприпустимими. Вони демонструють неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та Конвенції ООН з морського права.

“Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь”, – наголосили в міністерстві.

Політика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.