Столтенберг відкинув ідею “фінляндизації” України

Столтенберг відкинув ідею "фінляндизації" України

Reuters

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував ідею “фінляндизації” України, тобто узаконення нейтрального статусу української держави.

Про це він сказав в інтерв’ю іспанському виданню La Vanguardia, передає Укрінформ.

Відповідаючи на запитання стосовно нібито ідеї президента Франції Еммануеля Макрона про так звану фінляндизацію України, генсек сказав таке: “Усі союзники по НАТО, зокрема Франція, визнали право всіх країн визначати свій власний шлях. Ідея про те, що великі держави можуть вирішувати, що можуть робити їхні сусіди, – це саме той світ, в який ми не хочемо повертатися. Сфери впливу стали частиною історії й повинні залишитися в історії. Україна має право подати заявку на членство у НАТО, і лише союзники мають вирішувати, чи відповідає вона вимогам для вступу, і ніхто інший”, – заявив Столтенберг.

“Коли моя країна, Норвегія, вступала до НАТО у 1949 році, СРСР був проти цього. Але я радий, що Париж, Лондон та Вашингтон, великі держави Альянсу того часу, сказали, що це питання має вирішити Норвегія. Ми застосовуємо цей самий принцип сьогодні, і ми не збираємося ставити його під сумнів”, – додав Столтенберг.

Окрім того, він висловився за те, щоб запросити керівників України та Грузії до Мадрида, на найближчий саміт Альянсу, який заплановано на червень цього року. “Думаю, що це гарний майданчик для зустрічей з партнерами, але нам ще потрібно визначитися з точним форматом заходу”, – зазначив Столтенберг.

Раніше французькі ЗМІ повідомили, що президент Франції Макрон розповів журналістам, що однією з тем перемовин з Путіним є ідея “фінляндизації” України, тобто закріплення за нею позаблокового статусу. Сам Макрон пізніше на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським заперечив, що говорив з Путіним про “фінляндизацію” України.

Політика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.