МОЗ заявило про інформаційну атаку на е-систему охорони здоров’я з боку РФ

МОЗ заявило про інформаційну атаку на е-систему охорони здоров'я з боку РФ

Фото Reuters

Українська електронна система охорони здоров’я зазнала інформаційної атаки з території РФ, заявила заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Слідом за інформаційною компанією, яка спрямована проти вакцинації від COVID-19, ми бачимо ознаки інформаційної атаки російської сторони на електронну систему охорони здоров’я. Останніми днями в інформаційному просторі з’являються відверто неправдиві статті, що стосуються реформ електронних лікарняних та загалом роботи електронної системи охорони здоров’я, у всіх матеріалах використовуються уже знайомі наративи російського телебачення про те, що система не витримує, а люди відмовляються від отримання послуг”, – сказала вона на брифінгу у п’ятницю.

Карчевич зазначила, що такі меседжі публікує група проросійських видань з метою посіяти недовіру до державних медичних послуг та дестабілізувати ситуацію у системі охорони здоров’я. Водночас вона наголосила на стабільності роботи е-системи.

За даними Карчевича, наразі е-системою охорони здоров’я користуються понад 32 млн українців, які обрали свого сімейного лікаря. Щодня у ній працюють понад 225 тисяч активних користувачів із понад 5000 медичних закладів. Одночасно до е-системи внесено понад 523 млн. електронних медичних записів.

“Завдяки розвитку системи українці користуються такими послугами, як електронні декларації, електронні рецепти та направлення, “єМалятко”, сертифікат про вакцинацію та одужання від COVID-19 й електронні лікарняні, які зазнали окремої критики в проросійських матеріалах”, – пояснює заступник міністра.

З моменту запуску реформи електронних лікарняних понад 97% закладів охорони здоров’я, які раніше видавали паперові листки непрацездатності, мають сьогодні технічні можливості формувати медичні висновки у 25 медичних інформаційних системах, на підставі таких висновків сформовано майже 3 млн е-лікарняних, виплати за якими вже становлять понад 1 млрд грн, наводить цифри Карчевич.

ВакцинаціяІнтервенція РосіїВійнаЗдоров’яРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.