Конкурс на чотирьох членів наглядової ради “Нафтогазу” має бути оголошений протягом тижня, – Шмигаль

Конкурс на чотирьох членів наглядової ради "Нафтогазу" має бути оголошений протягом тижня, - Шмигаль

Фото: ОПУ

Конкурс із відбору чотирьох членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України” має бути оголошений протягом тижня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Доручив першому віце-прем’єру – міністру економіки Олексію Любченку протягом тижня забезпечити оголошення конкурсу з відбору чотирьох членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, – написав він у своєму Telegram-каналі у вівторок.

Згідно з повідомленням, доручення віддано на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня поточного року про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері, введеного в дію указом президента України №452 від 28 серпня 2021 року.

Як повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерело в уряді, прем’єр у понеділок увечері провів зустріч із незалежними членами наглядової ради “Нафтогазу”, а вранці члени наглядової ради спілкувалися з правлінням компанії.

За словами прем’єра, конкурс має завершитися в листопаді цього року, щоб у нового складу наглядової ради було достатньо часу визначитися з вимогами до кандидата на посаду голови правління НАК і провести конкурс із його обрання не пізніше 1 травня наступного року.

Шмигаль зазначив, що “Нафтогаз” має отримати наглядову раду, члени якої повинні бути обрані відповідно до стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у прозорий і конкурентний спосіб. Критеріями вибору й оцінки ефективності роботи таких членів він назвав професійні та кваліфікаційні характеристики, досвід, який відповідає стратегії компанії, зокрема у сфері збільшення газовидобутку, залучення інвестицій, виробництва енергії та пального з поновлюваних джерел, торгівлі й постачань енергії та пального.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України розпорядженням №494-р від 19 травня 2021 року оголосив із 1 червня 2021 року конкурс із відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”.

Цією самою постановою Кабмін обрав на новий термін до одного року трьох незалежних членів НР: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція) та Людо Ван дер Хейдена (Бельгія), а також двох представників держави – Наталію Бойко та Юлію Ковалів.

Окрім того, достроково припинено повноваження члена НР від держави – Роберта Бенша, замість якого й обрано заступника керівника Офісу президента України Юлію Свириденко.

Газовий конфліктПодії
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.