Компанії Китаю ведуть переговори з талібами для доступу до покладів міді та літію в Афганістані

Компанії Китаю ведуть переговори з талібами для доступу до покладів міді та літію в Афганістані

Фото: Li Ran/Xinhua via REUTERS

Представники гірничодобувної сфери КНР, яка бажає отримати доступ до родовищ міді та літію в Афганістан, здійснили візит в країну для переговорів з рухом “Талібан”, повідомляє GreenDeal з посиланням на Financial Times.

За даними неназваного представника влади з Кабула і співробітника китайської промислової асоціації, переговори йшли з приводу родовища міді в районі Мес Айнак, на розробку якого у КНР була ліцензії.

Крім того, співробітники як мінімум одного конгломерату в приватному секторі Китаю здійснили поїздки в провінції Нангархар і Лагман на сході країни для оцінки доступності покладів інших мінералів.

Однак, уточнили джерела видання, переговори китайських компаній із талібами перебувають на ранній стадії, і гарантій того, що Китай відновить видобуток природних копалин в Афганістані, немає.

Дві китайські компанії – найбільший світовий виробник літію Ganfeng Lithium і Tianqi Lithium – спростували відомості про якусь свою участь в поїздці до Афганістану.

Financial Times нагадує, що літій і мідь є важливими ресурсами для виробництва цілої низки товарів, зокрема батарей для електромобілів.

ЕкологіяЕкономікаСвітТероризм
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.