Діоксид сірки з виверження вулкана Кумбре-В’єха дістався України

Діоксид сірки з виверження вулкана Кумбре-В'єха дістався України

Фото: windy.com

Діоксид сірки SO2, який виділився під час виверження вулкана Кумбре-В’єха на іспанському острові Ла-Пальма на заході архіпелагу Канарські острови, дістався України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр у Facebook.

“На острові Пальма триває виверження вулкана Кумбре-В’єха. Останніми днями вчені за допомогою супутникового моніторингу виявили переміщення територією Європи повітряних мас з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2, який виділяється при вулканічних виверженнях. На даний час ці повітряні маси вже досягли території України”, – ідеться у повідомленні.

Але, як зазначили вчені, хвилюватися не варто.

“Перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах – 10-15 км. Відповідно, на повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає значним чином. У випадку випадіння опадів утворюється слабокислий дощ, який, знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища”, – запевнили в Укргідрометцентрі.

Синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною – повітряні маси доволі швидко переміщуватимуться територією України найближчими днями.

“І за прогнозами, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2, вже практично повністю покине територію України, відходячи у східному напрямку”, – наголосили в Укргідрометцентрі.

Як повідомлялось, на іспанському острові Ла-Пальма, де продовжує вивергатися вулкан Кумбре-В’єха, місцева влада вже евакуювала близько 7 500 людей або майже 10% населення.

Екологія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.