Держдеп США закликає РФ звільнити затриманих кримських татар, підозрюваних у пошкодженні газопроводу

Держдеп США закликає РФ звільнити затриманих кримських татар, підозрюваних у пошкодженні газопроводу

Фото facebook.com/crimeansolidarity

Держдепартамент США зажадав звільнити затриманих у Криму Нарімана Джелялова, який, за даними з відкритих джерел, є першим заступником голови меджлісу кримських татар, і ще чотирьох осіб, які підозрюються в причетності до справи про пошкодження газопроводу.

Про це йдеться в поширеній держдепом заяві, передає Інтерфакс-Україна.

“Ми закликаємо російську окупаційну владу негайно звільнити їх. Це останнє в довгій низці політично мотивованих рейдів, затримань і каральних заходів проти меджлісу і його керівництва, які зазнали репресій за протидію спробі анексії Криму Росією”, – йдеться у документі.

У ній наголошується, що США під час “Кримської платформи” “підтвердили, що Крим – це Україна, і Сполучені Штати непохитні у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України”.

Житель Криму Джелялов підозрюється за двома статтями Кримінального кодексу Росії: “диверсія” і “пособництво” у рамках справи про пошкодження газопроводу, повідомила “Інтерфаксу” в неділю адвокат Джелялова Еміне Авамілєва.

Після обшуків в Криму 3-4 вересня, крім Джелялова, затримані Ельдар Одаманов, Азіз і Асан Ахтемови, Шевкет Усеїнов, розповіла “Інтерфаксу” адвокат Одаманова Ліля Гемеджі.

КримПодії
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.