Данілов: РФ прагне дестабілізувати Україну зсередини

Данілов: РФ прагне дестабілізувати Україну зсередини

Фото: rnbo.gov.ua

Росія прагне дестабілізувати Україну зсередини, вдаючись до кібератак та посилюючи енергетичну кризу в країні.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю AFP, передає Укрінформ із посиланням на Daily Mail.

На думку Данілова, це головне завдання Путіна, і, якщо це не допоможе, Кремль може перекинути війська через кордон.

“Вони хочуть розірвати нашу країну на частини, щоб вона перестала існувати в її нинішніх кордонах”, – заявив секретар РНБО.

Він додав, що Путін “хоче зруйнувати нашу країну”. «Чи вдасться йому? Ні, не вдасться… Наші громадяни захищатимуть нашу країну», – сказав Данілов.

Водночас, він відкинув звинувачення з боку Москви в тому, що Київ нібито планує наступ. Секретар РНБО наголосив, що таке рішення неприйнятне для української влади, оскільки це призвело б до значних жертв серед цивільного населення.

«Ми хотіли б, щоб були переговори, ми хотіли б, щоб росіяни вивели свої війська, свої танки та пішли додому. Але Путін цього не хоче», – заявив він.

Натомість, за словами секретаря РНБО, серйозного ризику неминучого вторгнення російських військ в Україну немає. Він заявив, що нарощування російських військ біля кордонів України не є критичним. За оцінками Києва, чисельність російських військ біля кордону збільшилася приблизно з 93 тис. осіб у жовтні до 104 тис. нині.

“Ми не думаємо, що це велике збільшення”, – сказав Данилов.

Водночас, за його словами, українська влада не хоче «лякати людей» розмовами про війну, оскільки це «дестабілізує ситуацію всередині країни».

Як повідомлялось, останнім часом Росія сконцентрувала понад 100 тис. військових на кордоні з Україною. Ці маневри викликають велике занепокоєння у західних країнах через побоювання нападу Москви. НАТО попередило Росію, що подібний крок матиме далекосяжні “стратегічні та економічні” наслідки.

25 грудня Південний військовий округ РФ заявив про повернення до пунктів постійної дислокації понад 10 тисяч військовослужбовців, які проходили навчання поряд з українським кордоном.

 

Інтервенція РосіїВійнаПолітикаРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.