Чоловіка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської засудили до 18 років колонії суворого режиму

Чоловіка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської засудили до 18 років колонії суворого режиму

Фото з архіву “Дня”

Білоруського опозиціонера та блогера Сергія Тихановського, чоловіка опозиційної кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської, засудили до 18 років колонії суворого режиму.

Як передає “Суспільне”, крім Сергія Тиханського у тій же справі оголошено вироки іншим засудженим.

Артем Сакав та Дмітрій Попов отримали по 16 років колонії суворого режиму. Володимир Циганович та Ігор Лосік засуджені до 15 років колонії суворого режиму. Микола Статкевич засуджений до 14 років позбавлення волі.

Марина Адамович, дружина Миколи Статкевича, заявила наступне: “Щойно закінчився судовий процес, винесені вироки нашим хлопцям. Хлопці трималися мужньо, виглядали чудово. Ніхто з них не здався, всі вони абсолютно переконані у своїй правоті. Сергій Тихановський просив особливо передати, що жодна людина за ці шість місяців судового процесу не дала проти них жодних свідчень.”

Також сьогоднішні вирок прокоментував В’ячеслав Сівчик, лідер опозиційного білоруського Руху Солідарності “Разам”: “Жахливі вироки від 14 до 18 років. Це при тому, що Микола Статкевич вже більше 10 років за часів Лукашенка провів у неволі, що показує скільки часу тягнеться те беззаконня, з яким сьогодні щодня стикаються білоруси”.

Напередодні Світлана Тихановка прокоментувала майбутній вирок для свого чоловіка для телеканалу Белсат. Вона заявила, що продовжить захищати свого чоловіка та інших ув’язнених активістів.

Сергій Тихановкий – популярний білоруський блогер, який вів власний YouTube канал про життя в Білорусі. У травні 2020 років, напередодні чергових президентських виборів Тихановський оглосив про наміри балотуватися в президенти Білорусі. Проте ЦВК Білорусі відмовила у реєстрації блогера кандидатом на виборах. Замість нього кандидаткою в президенти зареєструвалася його дружина – Світлана Тихановська.

29 травня 2020 року під час пікету зі збору підписів за висунення Тихановської кандидаткою на виборах було затримано Сергія Тихановського та ще 9 осіб. Їх звинуватили у заподіянні тілесних ушкоджень працівникам міліції.  9 червня 2020 року Слідчий комітет Республіки Білорусь висунув звинувачення Тихановському та ще сімом особам. Їх звинуватили у “організації дій, що порушують громадський порядок”. 

9 серпня 2020 року відбулися вибори президента Республіки Білорусь. За офіційними результатами, переміг чинний президент Олександр Лукашенко. Проте, ці результати не були визнані представниками опозиції та низки країн світу. Внаслідок виборів в Білорусі почалися масові акції протесту, які тривали декілька місяців. З 17 серпня у Білорусі розпочалися страйки на великих промислових підприємствах.

11 серпня 2020 року стало відомо, що Світлана Тихановська разом з дітьми виїхала до Литви.

Протести та вибори в БілорусіСуд
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.