Українська ГТС зможе закачувати біометан до мереж уже з наступного року

Українська ГТС зможе закачувати біометан до мереж уже з наступного року

Фото Руслана КАНЮКИ, “День”

Перспективи розвитку виробництва і транспортування біометану наразі більш доступні в короткотерміновій перспективі, на відміну від водню.

Про це під час Сьомого Українського газового форуму розповів заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України Павел Станчак.

Законопроєкт №5464 «Про альтернативні види палива», ухвалений Верховною Радою, дає потужний старт для переорієнтації країни на використання екологічних видів палива. Це важливий крок на шляху України до декарбонізації.

«Для Оператора ГТС  України важливо, що біометан можна транспортувати українською газотранспортною системою та потенційно експортувати до країн ЄС, де він користується значним попитом. Можу сказати, що наступного року ми вже могли б взяти біометан до мереж, за умови виконання усіх необхідних технічних та нормативних вимог. Завдяки розгалуженості української ГТС виробники цього виду палива зможуть підключитися до газових мереж на більшості території України. У нас вже навіть є попередня заявка на приєднання до мережі від одного із виробників біометану. Ми дуже зацікавлені, щоб їх ставало якомога більше», – зазначив під час виступу Станчак.

Біометан може суттєво сприяти декарбонізації економіки, роблячи відновлювані гази доступними для транспорту, промисловості та енергетики. Є приклади в ЄС, коли  оператори ГТС закуповують біометан на власні потреби, з метою декарбонізації діяльності із транспортування енергоносіїв.

ЄвропаЄСЕкологіяЕкономікаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.