Україна розпочне будівництво суден багатоцільового призначення за підтримки Данії

Україна розпочне будівництво суден багатоцільового призначення за підтримки Данії

Фото з відкритих джерел

Україна та Данія домовилися реалізувати проект з будівництва багатоцільових суден на українських виробничих потужностях.

18 грудня Міністерство інфраструктури України та Міністерство оборони Королівства Данії підписали Меморандум з питань співробітництва та розвитку морського потенціалу України. Про це МІУ повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Виробництво буде повністю локалізовано на території нашої країни, а понад 50% обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами.

“Україна має великий потенціал для розвитку суднобудівництва – це і доступ до найбільших судноплавних річок Східної Європи, і сформована портова інфраструктура, та найголовніше – наявні суднобудівні потужності. Майбутні україно-данські судна будуватимуться на заводі в Україні з використанням передового досвіду у проєктуванні наших данських партнерів, а також сучасного обладнання. Сподіваюся на розвиток нашої співпраці з Королівством Данією, особливо у перспективних та високотехнологічних проєктах”, – зазначив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков.

Проект буде реалізований за підтримки уряду Данії та Данського Експортного кредитного Агентства (EKF). Судна проектуватимуться данськими компаніями відповідно до вимог замовника.

Завершення першого судна MPV80 передбачається до 2024 року. Воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких проведення пошуково-рятувальних робіт. Судно буде обладнане передовим спеціалізованим обладнанням данських виробників.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Міністерство інфраструктури розпочало програму відновлення українських судно- та машинобудування. Очікується, що заходи щодо стимулювання розвитку суднобудування в Україні дозволять збільшити на 50 тис. кількість робочих місць у галузі.

ПодіїСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.