Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих у Оленівці військових, – омбудсмен

Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих у Оленівці військових, - омбудсмен

Фото facebook.com/office.ombudsman.ua

Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовослужбовців у Оленівці Донецької області унаслідок теракту рф.

Про це у ефірі українських телеканалів заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

«Я звернувся і з тим, щоб обов’язково мені надали можливість відвідати наших поранених героїв. І ми почали процедуру повернення тіл загиблих наших військовослужбовців, які там трималися», – поінформував омбудсман.

Водночас він зазначив, що не сказав, що Україна розпочала якісь домовленості щодо цього питання. Лубінець заявив, що мова йде про відповідний запит щодо, у тому числі, повернення тіл загиблих на підконтрольну українській владі територію, щоб родичі могли їх отримати.

“І наразі ми ведемо цю процедуру. Офіційно цю процедуру ми всі запустили”, – сказав уповноважений.

За його словами, якщо аналізувати цей заклад у Оленівці, то там є порушення усіх Женевських конвенцій.

«Зокрема, у принципі ця установа не може бути розрахована на таку кількість громадян – там тисячі людей перебували. І ми неодноразово піднімали питання перед міжнародниками, перед, у першу чергу, МКЧХ, щоб вони мали туди доступ і фіксували порушення умов тримання, кількість людей, тощо», – уточнив він

Лубінець висловив думку, що міжнародники мають туди приїхати і взяти усі матеріали для експертизи.

«Це не будуть робити українські експерти, і на наш погляд, це не мають робити експерти рф – це мають робити міжнародні експерти з різних інституцій, по всьому світу, щоб максимально об’єктивним було розслідування цього злочину», – поінформував він.

Посадовець зазначив, що свідчення поранених українців будуть слугувати додатковим доказом того, що насправді там відбулося, – як відбувався процес переведення, що казали військовим, чому їх переводять, чому саме у цей барак.

«Тим більше що наскільки ми знаємо, якихось інших позитивних змін в умовах тримання – там нічого подібного не було. Тому запитань наразі багато, але повірте, ми робимо все, що можемо, що ми маємо робити», – сказав він.

За словами омбудсмана, наразі представники України вимагають, що поки росіяни не допускають туди представників української держави, то нехай допустять туди міжнародників.

Війна Росії проти України
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.