Україна і ще 40 країн зобов’язалися відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Україна і ще 40 країн зобов'язалися відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Фото Reuters

Понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго домовилися про поступову відмову від використання вугілля в енергетиці/

Про це повідомила газета The Guardian із посиланням на британський уряд, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші – до 2040 року.

До цієї ініціативи, зокрема, приєдналися такі країни як Канада, Польща, В’єтнам, Чилі, а також Україна, де вугільна генерація, яка вважається “найбруднішим” видом виробництва енергії, займає суттєву частку в енергоміксі.

Водночас найбільші країни за масштабами вугільної генерації – Китай, Австралія, Індія, США – цю ініціативу не підтримали.

Угода також передбачає відмову від інвестицій у вугільну енергетику і всередині країни, і за кордоном поряд із припиненням будівництва нових вугільних електростанцій.

Крім того, як повідомляється, понад 100 фінансових інститутів та організацій також домовилися припинити фінансування вугільних проектів.

“Кінець вугільної доби вже на горизонті”, – заявив міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Квасі Квартенг, слова якого наводить The Guardian.

“Світ рухається у правильному напрямі з готовністю вирішити долю вугілля та скористатися екологічними та економічними перевагами побудови майбутнього, заснованого на чистій енергії”, – додав він.

Зазначається, що ціль “залишити вугілля в історії” є ключовою для Великої Британії як господаря саміту COP26, яка має на меті поставити світ на шлях обмеження глобального потепління в рамках 1,5 градуса за Цельсієм.

Частка вугільної генерації у світовому електроенергоміксі становила 37% у 2019 році.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.