ЄС виключив Україну із “зеленого списку” поїздок

ЄС виключив Україну із "зеленого списку" поїздок

Фото: Reuters

Європейський Союз оприлюднив рішення, яким виключив Україну зі списку країн, для яких рекомендується зняти обмежувальні заходи, впроваджені на необов’язкові поїздки до ЄС через пандемію COVID-19.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Після розгляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС, Рада оновила список країн, особливих адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних влад, для яких варто зняти обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку було виключено Сінгапур та Україну”, – йдеться у рішенні, оприлюдненому у вівторок.

Водночас кожна країна-член ЄС має право ухвалити рішення “скасувати тимчасові обмеження на несуттєві поїздки до ЄС для повністю вакцинованих мандрівників”.

Як передбачено у рекомендації Ради, цей список, як і раніше, переглядатиметься кожні два тижні і, залежно від обставин, оновлюватиметься.

Рішення було ухвалено у зв’язку зі зростанням захворювання на коронавірус.

Україну було включено до списку, який переглядається кожні два тижні, 15 липня.

Як повідомлялося раніше, 30 червня 2020 року Рада ухвалила рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

20 травня Рада ухвалила рекомендацію про внесення поправок у відповідь на вакцинальні кампанії, що тривають, запровадивши певні винятки для вакцинованих осіб і послабивши критерії зняття обмежень для третіх країн. Водночас поправки враховують можливі ризики, пов’язані з новими варіантами, встановлюючи механізм екстреного гальмування, який дає змогу швидко реагувати на появу нового варіанта або погіршення ситуації в третій країні.

Рекомендація Ради не є юридично обов’язковим документом. Влада країн-членів залишається відповідальною за їх виконання.

КоронавірусСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.