Стихійні лиха почастішали за останні два роки через людську діяльність – ООН

Стихійні лиха почастішали за останні два роки через людську діяльність - ООН

Фото Reuters

Головна причина почастішання стихійних лих у світі, таких як циклони, повені та посухи, – це діяльність людини.

Як передає “Укрінформ”, у дослідженні Університету ООН проаналізовано 10 різних стихійних лих, які сталися у 2020 і 2021 роках. Усі ці катастрофи відбулися у різних куточках земної кулі, проте експерти вважають, що всі вони взаємопов’язані.

Наприклад, у 2020 році в Арктиці спостерігалися незвично високі температури повітря і найнижчий крижаний покрив за всю історію спостережень.

Це тепле повітря дестабілізувало полярний вихор, що обертає масу холодного повітря над Північним полюсом, перемістивши його на південь, до Північної Америки, що спричинило похолодання в Техасі, під час якого замерзла електромережа і загинули 210 осіб.

Зазначається, що в доповіді ООН визначені три основні причини, що вплинули на більшість стихій: антропогенні викиди парникових газів, недостатнє управління ризиками стихійних лих і недооцінка екологічних загроз під час ухвалення рішень.

«З цієї доповіді ми бачимо, що лиха, які ми спостерігаємо по всьому світу, набагато більш взаємопов’язані, ніж ми можемо собі уявити, і вони також пов’язані з індивідуальною поведінкою людини», – вважає один із авторів доповіді, вчений з Університету ООН Джек Про О’Коннор.

Як повідомлялося, міжнародна група вчених вважає, що зміна клімату до кінця століття викличе в Європі ще більше посух влітку.

ЕкологіяСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.