Шмигаль зустрівся з очільниками МЗС Австрії та Чехії

Шмигаль зустрівся з очільниками МЗС Австрії та Чехії

Фото kmu.gov.ua

Всебічну підтримку України, питання розмінування та співпрацю у сфері енергетики обговорили під час зустрічі в Києві Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Республіки Австрія Александер Шалленберг та Міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський, повідомляє Урядовий портал.

«Сьогоднішній ваш візит — це підтвердження політичної підтримки та продовження співпраці між нашими країнами, попри важкі випробування. Вдячний за підтримку, яку Україна отримує від ваших країн: політичну, гуманітарну, військову. Це для нас дуже важливо», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр України наголосив, що постачання зброї є визначальним для нашої країни, аби не просто вистояти, але й перемогти у війні. Денис Шмигаль висловив сподівання, що 4-а зустріч у форматі «Рамштайн» сприятиме значному покращенню бойового потенціалу України.

«Фінансова підтримка для України так само важлива, як і військова. Це збільшує наші шанси на успіх у цій війні», — підкреслив очільник Уряду.

Сторони, серед іншого, обговорили продовження посилення санкційного тиску на росію.

Прем’єр-міністр також звернувся до Австрії й Чехії з проханням підтримати розширення експорту електроенергії з України.

Крім того, Денис Шмигаль розповів главам МЗС Австрії й Чехії про перший етап відновлення України — fast recovery. За його словами, розмінування є одним із важливих його елементів, тому закликав країни долучатися до процесу.

Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії Александер Шалленберг відзначив, що його країна готова до співпраці у питанні розмінування. Він також додав, що Австрія буде продовжувати надавати Україні всебічну допомогу.

Міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський зі свого боку зазначив, що підтримка України є серед основних пріоритетів для Чехії під час головування в Раді Європейського Союзу.

ПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.