Перший запуск “Циклон-4М” заплановано на 2023 рік

Перший запуск "Циклон-4М" заплановано на 2023 рік

Україна та Канада впевнено наближаються до практичної реалізації спільного проєкту в космічній галузі. Такий оптимістичний прогноз дав на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

За його словами, на даний час вирішені всі бюрократичні питання з обох сторін і вже наприкінці  2021 року в канадській провінції Нова Скотія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії  “Циклон 4М”. З цього приводу на зустрічі з президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє було обговорено деталі реалізації цього амбітного проєкту, в якому беруть участь провідні вітчизняні державні підприємства – конструкторське бюро “Південне” та “Південмаш»”.

Як запевняє Олег Уруський, Мінстатегпром готовий надавати сприяння підприємствам космічної галузі України під час реалізації даного проєкту, адже він є взаємовигідним і відкриває широкі можливості для обох держав. Зі свого боку керівник канадської компанії  Стів Матьє повідомив, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їхніх супутників українським ракетою-носієм “Циклон-4М”.

Перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року. Реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту “Циклон-4М” передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки, прийняття якої очікується найближчим часом у Верховній Раді України.  Зокрема планується створення маршового двигуна РД-870 тягою 80 тс та його подальше використання, як маршового для першого ступеня зазначеної ракети-носія.

На думку віцепрем’єра, створення на комерційній основі стартового комплексу для запусків космічних апаратів в Канаді та використання на ньому українських ракети-носіїв має надати додатковий імпульс для технологічного розвитку підприємств космічної галузі України та сприятиме виходу нашої держави на ринки надання послуг із виведення космічних апаратів на навколоземну орбіту.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

СвітТехнології
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.