Парламент Молдови ратифікував Стамбульську конвенцію

Парламент Молдови ратифікував Стамбульську конвенцію

Фото Reuters

Парламент Молдови проголосував в остаточному читанні за ратифікацію Стамбульської конвенції – міжнародної угоди проти насильства щодо жінок і насильства в сім’ї.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на NewsMaker.

Ратифікацію підтримали 54 депутати від партії «Дія і солідарність» (PAS). Депутати від Блоку комуністів і соціалістів перед голосуванням залишили залу на знак протесту. А представники партії «Шор» проголосували проти ратифікації. Депутат-соціаліст Григорій Новак на початку засідання запропонував виключити питання про ратифікацію конвенції з порядку денного, проте більшість депутатів не підтримали цю пропозицію.

Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством – міжнародна угода, яку вперше підписано в 2011 році. Молдова підписала Стамбульську конвенцію ще в 2017 році, проте ратифікувала тільки зараз.

Це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, які приєдналися до Конвенції, мають криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію. Також, згідно з Конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню мають підлягати і сексуальні домагання (харасмент). У документі, крім того, дано визначення «гендеру» і «гендерного насильства».

У Стамбульської конвенції детально прописані заходи запобігання, захисту і підтримки жертв і, крім того, судового переслідування агресорів, які мають запровадити в своє законодавство країни- підписанти. Вона зобов’язує розробити довгострокові плани боротьби з насильством щодо жінок.

Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них не ратифікували цю угоду, в тому числі й Україна.

ЄвропаЄСПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.