Лідерка “Зелених” у Німеччині застерігає проти Північного потоку-2

Лідерка "Зелених" у Німеччині застерігає проти Північного потоку-2

Фото Reuters

Німеччина, її наступний уряд повинні мати чітку позицію щодо «Північного потоку 2» як проєкту Кремля, який суперечить інтересам партнерів ФРН по ЄС і України і вже використовується як засіб тиску.

Про це заявила кандидат у канцлери від партії «Союз 90/Зелені» Анналена Бербок в недільному ефірі телеканалу Welt, за тиждень до виборів, передає Укрінформ.

Газогін «Північний потік 2» суперечить інтересам країн Балтії, Польщі, а також спланований проти України. Коли він буде повністю готовий, треба зайняти читку позицію з огляду на загрозу з боку Росії, зокрема, в питанні санкції, зауважила Бербок.

«Це – кремлівський проєкт престижу», – підкреслила політик.

Вона нагадала, що останніми тижнями Москва значно скоротила газові поставки, в тому числі в Німеччину, зі зрозумілого намагання – прискорити введення газогону в експлуатацію.

Бербок також відповіла на запитання, чи поділяє вона висловлену 4 місяці тому співголовою партії Робертом Габеком думку про можливість надання Україні Німеччиною оборонної зброї. Вона нагадала про роз’яснення, які були надані невдовзі після резонансної заяви. Вони полягали в тому, що малося на увазі надання автомобілів швидкої допомоги для транспортування поранених, детекторів мін, списаних позашляховиків або приладів нічного бачення.

З точки зору лідерів «Зелених», захист населення на сході України, насамперед у районах мінування, належить до «зовнішньополітичної відповідальності» Німеччини, сказала Бербок.

ПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.