Кіноспільнота всього світу долучається до бойкоту російського кінематографа

Кіноспільнота всього світу долучається до бойкоту російського кінематографа

Фото Reuters

Україна закликала світову кіноспільноту до бойкоту російського кінематографа через повномасштабну війну, розв’язану Росією на її території.

До бойкоту долучилися продюсерська організація UK producers’ body Pact, Польський кіноінститут та кінокомпанія Universal Pictures, яка скасувала прем’єри своїх фільмів в Росії.

BBC Studios вирішила припинити ліцензування контенту для російських користувачів, а Netflix відмовився транслювати російські канали. Також у Росії перестав працювати відеосервіс Megogo та додаток Cinema 4D.

Крім того, до бойкоту російського та білоруського кіно закликали й представники естонської кіноіндустрії. А болгарська режисерка Адела Пеєва на знак протесту проти повномасштабної війни, яку веде Росія проти України, відізвала свій фільм “Мовчання з гідністю” з кінофестивалю православного кіно “Золотий Витязь”, що проводиться у Москві.

Кіноакадемія закликає всю світову кіноспільноту долучатися до бойкоту: ознайомитися із петицією, яку ініціювала Українська кіноакадемія, та підписати.

“Що означає петиція про бойкот російського кінематографу? Ми закликаємо:

  • Раду Європи – виключити Російську Федерацію з Eurimages та з числа країн-учасників Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво
  • фестивалі – не допускати в конкурсні та позаконкурсні програми фільми, вироблені Російською Федерацією, або в копродукції з нею.
  • Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) – позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль.
  • продюсерів – припинити будь-який бізнес з суб’єктами підприємницької діяльності Російської Федерації та не передавати права інтелектуальної власності на будь-які фільми на територію РФ.
  • дистриб’юторів – заборонити обіг російських фільмів за кордоном”.

Війна Росії проти УкраїниКультураСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.