Члени комісії ООН прибудуть до України для розслідування воєнних злочинів рф

Члени комісії ООН прибудуть до України для розслідування воєнних злочинів рф

Фото Reuters

Члени незалежної міжнародної комісії ООН із розслідування подій в Україні здійснять свою першу місію до країни з 7 до 16 червня, повідомила Рада ООН з прав людини, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Комісари мають намір відвідати декілька місць в Україні, зокрема Львів, Київ, Харків та Суми, щоб отримати інформацію з перших рук про ймовірні порушення та зловживання правами людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також зустрітися з жертвами, свідками та внутрішньо переміщеними особами”, – йдеться у пресрелізі на сайті Ради ООН з прав людини у п’ятницю.

Троє комісарів, які беруть участь у місії, Ерік Месе, Ясмінка Джумхур та Пабло де Грейфф зустрінуться з представниками уряду, зокрема з ключовими міністрами, представниками громадянського суспільства та установами ООН, для обговорення ситуації в країні.

Як зазначається, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування подій в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою ООН з прав людини, зокрема, розслідувати всі ймовірні порушення та зловживання правами людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини у контексті агресії проти України із боку РФ; встановити факти, обставини та першопричини будь-яких таких порушень та зловживань; а також збирати, об’єднувати та аналізувати докази таких порушень та зловживань, включаючи їхній гендерний аспект, із урахуванням будь-яких майбутніх судових розглядів.

Комісари проведуть пресконференцію після завершення своєї місії 15 червня. Комісія надасть звіти про свою діяльність Генеральній асамблеї ООН у жовтні 2022 року та Раді ООН з прав людини у березні 2023 року.

ПравоСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.