Британія планує виділити Україні ще 1 мільярд фунтів стерлінгів для забезпечення наступальних операцій

Британія планує виділити Україні ще 1 мільярд фунтів стерлінгів для забезпечення наступальних операцій

Фото ОП

Уряд Великої Британії планує виділити Україні ще 1 мільярд фунтів стерлінгів (близько 1,2 мільярда доларів) для забезпечення наступальних операцій, розповідає видання Суспільне мовлення України.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на електронний лист офісу прем’єр-міністр королівства, Борис Джонсон планує оголосити про допомогу на саміті НАТО у Мадриді 30 червня. За даними видання, фінансування має бути спрямоване на придбання систем протиповітряної оборони, безпілотних літальних апаратів, обладнання для радіоелектронної боротьби, а також тисячі одиниць життєво важливого спорядження для українських солдатів.

Цей пакет допомоги збільшить загальну військову підтримку Великобританії з початку війни до 2,3 мільярда фунтів стерлінгів (2,8 мільярда доларів), що, за словами уряду, перевершує допомогу будь-якої іншої країни, окрім США.

“Зброя, техніка та навчання Великобританії трансформують захист України від цього нападу”, — йдеться у заяві Джонсона.

В офісі Джонсона також наголосили, що додаткове обладнання є першим кроком, який дозволить Україні перейти у наступ проти сухопутних військ Росії з метою відновлення суверенітету. Британія раніше тижня також оголосила про нову програму підготовки українських збройних сил, нагадує Bloomberg.

При цьому військова підтримка є доповненням до гуманітарної та економічної допомоги у розмірі 1,5 мільярда фунтів стерлінгів, наданої Україні з лютого, заявили у Великій Британії.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.